Jdi na obsah Jdi na menu
 


ibicella a proboscidea

Ibicella lutea a proboscidea louisianica jsou takové záhady světa masožravek. V historii se považovaly za masožravé, nyní zas masožravé nejsou. To je jedno.

IBICELLA LUTEA

Ibicella luteaibicella-lutea.jpg je rostlina z čeledi zvané martyniaceae. Má lepkavé listy, které vylučují vysoce lepkavý sekret, který na sebe často nachytává hmyz. Je to jednoletá rostlina s zajímavými plody přezdívanými ,,čertův dráp". Ty se často užívají do ,,suchých" kytic na zimu. Kvete žlutě, květy jsou obyčejné, trochy pudobné lichořeřišnici. Rod ibicella je nevelký rod, z kterého je znám prakticky jen tento druh. Žádný jiný druh zkoumán nebyl.

 

 

PROBOSCIDEA  LOUISIANICA

proboscidea-louisianica.jpg Stejně, jako je tomu u druhu ibicella lutea, tato rostlina pochází z čeledi martyniaceae a má lepkavé listy podobného tvaru. Květy jsou stavdou stejné, jenže jsou větší, spíše růžové nebo narůžovělé. Plody se přezdívají i používají stejně. Narozdíl od předchozí rostliny je proboscidea větší rod, jako předmět zkoumání, ale méně známé jsou i proboscidea fragrans a parviflora.

 

 

proboscidea-parviflora.jpg

proboscidea parviflora

 

 

 

 

 

proboscidea-fragrans.jpg

 

proboscidea fragrans

 

 

 

 

Druhy ibicella lutea, proboscidea louisianica, p. fragrans a p. parviflora nejspíš nejsou masožravé.........................................................ale nikdo neví, jak to skutečně je........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář